Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

Jistě mi dáte za pravdu, že mít doma zvířátko je radost. Pomáhá vytvářet domov. Má radost, když příjdeme domů, tráví s námi čas, hraje si s námi, mazlí se, pomáhá nám "uklízet" a i jinými dalšími kousky umí vyvolat usměv na naší tváři.

Vždy jsme doma měli nějaké zvíře. Vzpomínáme na naší kouzelnou chlupatou fenku bílého špice Astu :o). Také jsme měli křečky, králíčka a pak ... pak delší čas s námi žádný čtyřnohý společník nežil, ale i to se změnilo a teď nám dělají společnost naše milované kočky.

A jak jsem přišla k chovu koček?

Začalo to nevinně o vánocích roku 2007, kdy jsem pod stromečkem našla dárky (od syna) v podobě přepravky na kočky, kočičí toaletu, pelíšek a pár hraček pro kočky. Jen kočička chyběla, ale tu jsem si měla vybrat sama.

Ještě o vánocích jsme žhavili internet a hledali plemeno, které by se nám líbilo. Ani to netrvalo dlouho a věděli jsme, že to bude Mainská mývalý kočka. Učarovala nás svojí velikostí a mohutností, pak také delší srstí, štětičkami na ouškách a v neposlední řadě také popisovanou povahou. Rozhodně nelitujeme našeho výběru. Tyto krásné kočky s námi žijí už několik let a vybrali jsme si dobře :o).

A kde jsme si nakonec vybrali první kočičku?

Na internetu jsme si vytipovali několik chovatelských stanic Mainských mývalích koček a nakonec jsme se jeli podívat do Častolovic k paní Křešničkové, do její Hairy Majesty odkud jsme si po druhé návštěvě 11. 1. 2008 odvezli Taru Trissy Hairy Majesty a tím nám do rodiny přibyla jedna malá "tygřice". Paní Křešničková nás šikovně postavila před hotovou věc, že budeme jezdit s Tarou na výstavy, otevřela nám tím další svět a nelitujeme toho a tímto ji za to děkujeme.

Ještě v lednu 2008 jsme se stali členy Českého svazu chovatelů prostřednictvím základní organizace chovatelů koček Hradec Králové.

Po čase jsme usoudili, že Tara potřebuje další kočičí společnost, a tak jsme si vyhledli a koncem roku 2008 z výstavy v Praze i přivezli naši druhou kočku Harley Holly z chovné stanice sester Zemanových Sante d' Orsy.

Obě kočky Tara i Holly  získávaly a získávají i nadále na výstavách vynikající hodnocení a vše tedy spělo k jednomu, založit si chovatelskou stanici a pochlubit se vlastními koťátky.

Na jaře roku 2011 nám byl registrován chráněný název chovatelské stanice Walking Velvet, CZ u mezinárodního registru FIFE.

Našim cílem je poskytnout perfektní péči pro naše kočky, vytvořit jim domov se vším co k tomu patří, kočky s námi žijí v našem menším rodinném domě ve Východních Čechách v menším zato však královském věnném městu Jaroměř blízko Hradce Králové. Stejným způsobem se stavíme i k odchovu koťat.

Pravidelně pomáháme při přípravě a při organizaci Mezinárodní výstavy koček v Hradci Králové, která se pravidelně koná na jaře každého roku.